Sportovní masáž / Sport massage

Sportovní masáž je technicky rychlejší a razantnější masérská technika, výhradně zaměřena na problémové svalové a pohybové partie Vašeho těla.

Dochází zde k hlubokému prokrvení svalové tkáně. Uvolnění nahromaděné kyseliny mléčné ve svalech a odpadních látek které půsboví bolest. Základní rozdíl mezi jakoukoli formou relaxační a sportovní masáže je ten, že u relaxační masáže klient rychle zapomene na fyzické tělo a zaměří se do svého nitra, na svůj psychický stav, emoce a myšlenky. Namísto sportovní, kdy je masáž čistě směrována na fyzické tělo. Zpravidla se dělá částečná sportovní masáž, kdy se masíruje postižená oblast. Masírují se svaly, včetně jejich úponů.  Pro sportovní masáž musí být klient zcela fyzicky zdráv, je fyzicky náročná.

 Sportovní masáže je vhodná všude tam, kde se svaly dostávají buďto  jednorázově, nebo pravidelně do velké fyzické zátěže např. sport, turistika, ale i jedinci, kteří mají  fyzicky náročné povolání (řemeslníci atd. ). Vhodná i při sezónních domácích pracech.


30 minut

50 minut